NAIL Supplemental 2004 Results
May Supplemental
Round 36
1. 5) Ron 564 Lew Ford OF Min
2. 2) Brad 102 Kevin Gregg, P, Ana
3. 1) Bob 90 Paul Abbott, P, TB
4. 12) Derek 377 Mike Lamb 3B/1B, Hou
5. 9) Brian M 91 Ryan Drese P Tex
6. 8) Andy (player traded by Mike V) 706 Tony Womack 2B StL
7. 11) Brian J 129 Justin Miller P Tor
8. 6) Jody 480 Nick Punto
9. 3) Mike V (from Andy) 323 Henry Blanco C Min
10. 7) Dick 549 DAvid Dellucci OF TEX
11. 4) Mike M 671 Carlos Almanzar P TEX
12. 10) Sal 118 Jon Adkins P CHA
Round 37
1. 5) Ron 151 Felix Diaz P CHA
2. 2) Brad 325 Molina C Ana
3. 12) Derek 239 Jay Powell P Tex
4. 1) Bob 269 Nate Field, RP, KC
5. 8) Andy (from 3) Mike V) 676 Jose Offerman 1B
6. 9) Brian M 542 Rueben Sierra OF NYA
7. 7) Dick 409 Frank Menechino 2B OAK
8. 8) Andy 691 Donovan Osborne P NYA
9. 6) Jody 145 Lenny DiNardo P Bos
10. 11) Brian J 697 Dicky Gonzalez P TB
11. 10) Sal 768 Shawn Camp P KC
12. 4) Mike M 549 Jeff DaVanon
Round 38
1. 5) Ron 731 Dennis Reyes P KC
2. 2) Brad 660 Ryan Sweeney OF CHA
3. 1) Bob 61 Gary Knotts, P, Det
4. 12) Derek 668 Ky. Denny P Cle
5. 9) Brian M 261 Jim Mecir P OAK
6. 3) Mike V 599 Jason Kubel OF Min
7. 11) Brian J 772 Jason Frasor P Tor
8. 6) Jody 718 Adam Miller
9. 3) Mike V (from 8) Andy) 577 Jonny Gomes OF TB
10. 7) Dick 185 John Danks P Tex
11. 4) Mike M 722 Mulholland, Te
12. 10) Sal 164 Colt Griffin
July Supplemental
1. 5) Ron 139 Daniel Cabrera P Bal
2. 9) Brian M ??? Jeff Niemann P TB
3. 1) Bob 283 Matt Ginter, P, NYM
4. 10) Sal (-31) 4020 Ian Kinsler SS Tex
5. 12) Derek (+13) ??? Jered Weaver SP A
6. 11) Brian J 281 Matt Miller
7. 2) Brad 655 Mark McLemore SS Oak
8. 4) Mike M (+23) 4024 Jeremy Sowers, LHP, Cle
9. 7) Dick (+40) 247 Trever Miller SR TB
10. 3) Mike V (+75) 675 Glendon Rusch SP ChN
11. 6) Jody 318 Sandy Alomar
12. 8) Andy 770 Joe Roa
Round 40
1. 5) Ron 167 Matt Guerrier P Min
2. 9) Brian M xxx Justin Verlander, P, Det
3. 1) Bob 436 Howie Clark, 3B/OF Tor
4. 12) Derek 735 Abe Alvarez SP Bos
5. 10) Sal 93 Nick Bierbrodt SP Tex
6. 11) Brian J 282 JJ Putz P Sea
7. 2) Brad 224 Todd Jones, RP
8. 3) Mike V 123 Vinny Chulk, RP, Tor
9. 7) Dick 775 Justin Huisman SR KC
10. 4) Mike M 669 Mike Jackson, P, Chw
11. 6) Jody 4011 Tanyon Sturtze
12. 8) Andy 651 Mike Myers P Sea
Round 41
1. 5) Ron 293 Arnaldo Munoz SR ChA
2. 9) Brian M 284 Prinz SR NYA
3. 1) Bob 83 Pete Munro, P, Hou
4. 10) Sal 4008 Frank Francisco P Tex
5. 12) Derek 786 Ryan Garko C Cle
6. 11) Brian J XXX Justin Lehr SR Oak
7. 2) Brad XXX David Purcey P Tor
8. 4) Mike M 783 Dingman, p, Det
9. 7) Dick 272 Mark Malaska SR Bos
10. 3) Mike V 472 Jhonny Peralta, SS, Cle
11. 6) Jody 569 Jayson Werth
12. 8) Andy 458 Deivi Cruz SS SF
August Supplemental
1. 1) Bob 4038 David Newhan 2B/3B, Bal
2. 10) Andy (from Sal) 4022 Marcus Thames OF DET
3. 5) Ron 70 Wilfredo Ledezma P Det
4. 6) Jody 685 Orlando Hernandez
5. 9) Brian M 793 Bucky Jacobsen 1B SEA
6. 12) Derek 615 Brian Tallet SP Cle
7. 11) Brian J 451 Justin Leone 3B Sea
8. 2) Brad 4077 Brandon Moss OF Bos
9. 4) Mike M 78 Ramiro Mendoza, P, Bos
10. 8) Andy 376 Robb Quinlan
11. 7) Dick 280 Bob Howry SR Cle
12. 3) Mike V 4065 Dave Borkowski
Rnd 43
1. 1) Bob 59 Rob Bell
2. 5) Ron 182 Bobby Madritsch P Sea
3. 10) Sal 4061 Nick Regilio P Tex
4. 9) Brian M 4094 Kevin Frederick P Tor
5. 6) Jody 682 Esteban Yan
6. 12) Derek 612 Billy Traber P Cle
7. 11) Brian J 625 Ruben Gotay 2B KC
8. 2) Brad 590 Brian Anderson OF CHA
9. 4) Mike M 727 Jason Smith SS Det
10. 7) Dick 276 Ryan Bukvich SR KC
11. 8) Andy 4036 Rudy Seanez
12. 3) Mike V 4067 Jairo Garcia P Oak
Rnd 44
1. 1) Bob 337 Jamey Burke, C, ChA
2. 10) Sal 72 DJ Carrasco P KC
3. 5) Ron 583 Jamal Strong OF Sea
4. 6) Jody 4021 Eddy Rodriguez
5. 9) Brian M 327 John Flaherty NYA C
6. 12) Derek 659 Erick Aybar Ana SS
7. 11) Brian J 4105 Roberto Novoa Det P
8. 2) Brad 713 Scott Baker Min P
9. 4) Mike M 124 Brian Powell
10. 8) Andy 379 Ross Gload 1B ChA
11. 7) Dick 174 John Rheinecker SP Oak
12. 3) Mike V 797 Steven Bondurant SP Oak