NAL Supplemental 2006 Order/Results
See Eligibilityfor available and ineligible players
April Supplemental
3rd Tuesday of April
Round 38
1. 5) Andy 4022 Jason Smith SS Col
(from 4) Jim B)
2. 1) Peter 4009 Saito,Ta RP LA
3. 9) John 286 scott munter
4. 10) Russell 181 Brian Bannister SP NYN
5. 2) Bob 366 Sandy Alomar C LA
6. 11) Reede 752 Jamey Wright SP SF
7. 8) Jim H 302 Brandon Lyon RP Az
8. 12) Bill 163 Taylor Buchholz P Hou
9. 6) Jim C 726 Jeff Davanon OF Ari
10. 7) Brian 328 Tim Hamulack SR LA
11. 3) Theron 388 Miguel Montero C Ari
12. 5) Jim B 156 Sean Marshall P Chi
(from 5) Andy)
Round 39
1. 4) Jim B 632 T Sledge OF SD
2. 1) Peter 660 Andre Either, OF, LA
3. 9) John 4006 Matt Herges
4. 10) Russell 438 Aaron Miles 2B Stl
5. 2) Bob 603 Jason Repko OF LA
6. 8) Jim H 4001 Mike Remlinger RP Atl
7. 11) Reede 268 David Cortes RP Col
8. 12) Bill 51 Victor Santos P Pit
9. 6) Jim C 5026 Daryle Ward OF Was
10. 7) Brian 701 Fernando Martinez OF NYM
11. 3) Theron 101 Justin Lehr P Mil
12. 5) Andy 447 Andy Green 2B AZ
May Supplemental
4th Tuesday of May
Round 40
1. 4) Jim B 180 Alay Soler P NYM
2. 9) John 315 Cassidy,Sc
3. 1) Peter 4017 Scott Spiezio IF SL
4. 12) Bill 4080 Mike O'Connor P Was
5. 2) Bob 109 Elizardo Ramirez P Cin
6. 10) Russ 119 Josh Hancock RP Stl
7. 6) Jim C 4062 Kenny Ray P ATL
8. 7) Brian 116 John Koronka P Tex
9. 4) Jim B 494 Chase Headley 3B SD
(from 11) Reede)
10. 3) Theron 720 Clayton,Ro
11. 5) Andy 301 Jeremy Accardo RP SF
12. 8) Jim H 63 Jennings,Jo
Round 41
1. 4) Jim B 221 Micah Owings SP AZ
2. 1) Peter 4037 Dexter Fowler OF Col
3. 9) John 672 Rasmus,Co
4. 2) Bob 4063 Brian Sweeney P SD
5. 12) Bill 764 Jonathon Sanchez P SF
6. 10) Russ 677 Abercrombie,Re OF Fla
7. 6) Jim C 103 Todd Wellemeyer P Fla
8. 7) Brian 737 Scott Hatteberg 1B Cin
9. 11) Reede 793 Aaron Sele LA
10. 3) Theron 734 Fogg,Jo
11. 5) Andy 210 Taylor Tankersley RP Fla
12. 8) Jim H 525 Perez,To
July Supplemental
1st Tuesday of July
Round 42
1. 9) John H 485 Bautista,Jo 3B Pitt
2. 4) Jim B 326 Matt Capps SR Pit
3. 1) Peter 4125 Drew Stubbs OF Cin
4. 12) Bill 755 Yovani Gallardo P Mil
5. 10) Russ 362 Sal Fasano
6. 7) Brian 129 Logan Kensing P Flo
7. 3) Theron 4124 Clayton Kershaw P LA
8. 8) Jim H 534 Al Amezega
9. 11) Reede 732 Ramon Ramirez P Col
10. 2) Bob 4131 Matt Antonelli 3B SD
11. 5) Andy 369 David Ross C Cin
12. 6) Jim C 4058 Pedro Feliciano SR NYN
Round 43
1. 1) Peter 175 Scott Elbert, P LA
2. 4) Jim B 713 Chris Iannetta C Col
3. 9) John H 154 L 19 ChN Pawelek,Ma
4. 12) Bill 4123 Brad Lincoln Pit P
5. 10) Russ 4105 Mi. Thompson SD
6. 7) Brian 708 Gaby Hernandez Flo P
7. 3) Theron 4126 Tim Lincecum P SF
8. 8) Jim H 4061 Ra. Martinez SS LA
9. 11) Reede XXX Paul Mildren Flo P
10. 2) Bob 4128 Tyler Colvin OF CHN
11. 5) Andy 4103 Carlos Marmol SP Chn
12. 6) Jim C 290 Randy Messenger SR FLA
August Supplemental
2nd Tuesday of August
Round 44
1. 10) Russ 416 Larry Broadway Was 1B
2. 9) John H 414 votto, jo reds 1b
3. 5) Andy 757 Will Inman SP Mil
(from 4) Jim B)
4. 1) Peter 4115 Tyler Yates RP Atl
5. 12) Bill 155 Donald Veal P ChN
6. 11) Reede 4187 Manuel Corpas P Col
7. 2) Bob 91 Kevin Corriea P SF
8. 7) Brian 626 Luke Scott OF Hou
9. 6) Jim C 4205 Jamie Richmond P Atl
10. 8) Jim H 776 Darren Oliver
11. 5) Andy 219 Tony Pena (nee Adriano Rosario) RP Az
12. 3) Theron 4030 Giovanni Carrara RP LA
> >
Round 45
1. 10) Russ 185 Henry Owens SR NYN
2. 9) John H 213 Volstad,Ch
3. 4) Jim B 148 Mark Rogers P Mil
4. 1) Peter 780 Traber, Bi Nats
5. 12) Bill 491 Blake DeWitt 3B LA
6. 11) Reede 750 Eliezer Alfonzo C SF
7. 2) Bob 120 Macay McBride P atl
8. 6) Jim C 694 Sean Gallagher P CHN
9. 7) Brian 4087 Carlos Gomez OF NYN
10. 8) Jim H 39 Jose Mesa P Col
11. 3) Theron 637 Cody Ross
12. 5) Andy 411 Chris Duncan OF StL