NAL Supplemental 2007 Order/Results
See Eligibilityfor available and ineligible players
April Supplemental
3rd Tuesday of April
Round 38
1. 10) Russ 267 Randy Messenger SR Fla
2. 9) John H 125 Jerome Williams P Was
3. 4) Jim B 418 Tony Clark 1B Az
4. 1) Peter 323 Jonah Bayliss SR Pitt
5. 12) Bill 189 Deolis Guerra P NYN
6. 2) Bob 790 Dmitri Young 1B Was
7. 11) Rick 500 Korey Casto OF Was
8. 8) Michael 4059 Jesus Colome SR Was
9. 6) Jim C 33 Rodrigo Lopez SP Col
10. 7) Brian 4066 Rick Vandenhurk P Flo
11. 3) Aaron 43 Mark Hendrickson SP LAD
12. 5) Andy 258 Ramon Ramirez RP Col
Round 39
1. 10) Russ 62 S Chacon SP Pit
2. 4) Jim B 634 Termel Sledge OF SD
3. 9) John H 539 Tony Pena SS KC
4. 5) Andy 392 Robby Hammock C Az
(from Peter)
5. 12) Bill 382 Rob Bowen C SD
6. 2) Bob 4041 DeAza OF Fla
7. 11) Rick 294 Randy Flores SR StL
8. 8) Michael 208 Kevin Cameron P SD
9. 6) Jim C 483 Aaron Boone 3B Fla
10. 7) Brian 4015 Bryan Anderson C StL
11. 3) Aaron 317 Micah Bowie SR Was
12. 5) Andy 388 Humberto Quintero C Hou
May Supplemental
4th Tuesday of May
Round 40
1. 2) Bob 633 Tony Gwynn, Jr OF Mil
2. 6) Jim C 655 Jack Cust OF Oak
3. 10) Russ 135 J Germano SP SD
4. 3) Aaron 4004 J Smith SP NYM
5. 7) Brian 751 C Tsao SR LA
6. 4) Jim B 707 Mark Reynolds SS Ari
7. 5) Andy 628 Nook Logan OF Was
8. 9) John 701 Jo Sosa P NYM
9. 1) Peter 80 Ca Marmol P CHC
10. 8) Michael 322 Pete Moylan P Atl
11. 12) Bill 493 Greg Dobbs 3B/1B Phi
12. 11) Rick 309 Doug Brocail RP SD
Round 41
1. 6) Jim C 55 Sean Marshall SP ChN
2. 2) Bob 233 Ryan Franklin RP Stl
3. 10) Russ 126 Justin Hampson SP SD
4. 7) Brian 750 Chase Headley 3B SD
5. 3) Aaron 606 Jose Cruz OF SD
6. 9) John 4048 Rick White rp hou
7. 5) Andy 334 Yency Brazoban RP La
8. 4) Jim B 215 Gaby Hernandez P Flo
9. 1) Peter 69 Jer Affeldt RP Col
10. 8) Michael 4092 Chris Valaika SS Cin
11. 12) Bill 4089 Tommy Hanson P Atl
12. 11) Rick 40 Josh Fogg SP COL
July Supplemental
1st Tuesday of July
Round 42
1. 7) Brian 4129 Josh Vitters 3B Cubs
2. 10) Russ 4133 Matt LaPorta OF mil
3. 5) Andy 4108 Mike Fontentot 2B Cubs
4. 9) John 674 Chris Marrero of was
5. 4) Jim B 4178 Henry Sosa P SF
6. 3) Aaron 4138 Jason Heyward OF Atl
(from 6) Jim C)
7. 3) Aaron 4098 Brett Anderson SP Ari
8. 2) Bob 4144 Wendell Fairley OF SF
9. 1) Peter 746 Matt Chico SP Nats
10. 8) Michael 721 Yunel Escobar SS Atl
11. 11) Rick 4132 Ross Detwiler SP WAS
12. 12) Bill 4111 Justin Miller P Flo
Round 43
1. 7) Brian 171 Johnny Cueto P Cin
2. 10) Russ 4045 Steven Pearce 1B Pit
3. 3) Aaron 720 JR Towles C Hou
(from 9) John)
4. 5) Andy 617 Ryan Spilborghs OF Col
5. 6) Jim C 4135 Jarrod Parker SP Ari
6. 4) Jim B 649 Fred Lewis OF SF
7. 3) Aaron 506 Chris Coglan 3B Flo
8. 2) Bob 298 Brian Shouse P
9. 8) Michael 387 Geovany Soto C ChN
10. 1) Peter 773 Brandon Jones OF Atl
11. 3) Aaron 551 Adrian Cardenas SS Phi
(from 11) Rick)
12. 12) Bill 351 Brad Ausmus C Hou
August Supplemental
2nd Tuesday of August
Round 44
1. 7) Brian 502 Matt Antonelli 3B SD
2. 9) John 776 Rick Ankiel OF StL
3. 3) Aaron 739 Chin-Lung Hu SS LAD
4. 6) Jim C 4060 Lee Gardner P Flo
5. 10) Russ 4170 Kyle Kendrick SP Phl
6. 4) Jim B 4148 Todd Frazier SS Cin
7. 11) Rick 553 R 25 StL Ryan,Br
8. 2) Bob 4087 Willie Harris OF Atl
9. 5) Andy 155 Manny Parra P Mil
10. 1) Peter 457 Je Keppinger INF Cinc
11. 8) Michael 4194 John Lannan P Was
12. 12) Bill 183 Joel Hanrahan P Was
Round 45
1. 7) Brian 4213 James McDonald P LA
2. 9) John 422 Cody Johnson 1B Atl
3. 3) Aaron 310 Chris Schroder P Was
4. 6) Jim C 768 Collin Balester SP Was
5. 10) Russ 705 Mike Carp 1B NYN
6. 11) Rick 274 RP Atl Paronto,Ch
7. 4) Jim B 4127 Troy Percival RP StL
8. 2) Bob 4037 *Coutlangus, Jo RP Cin
9. 5) Andy 330 Andrew Brown RP Oak
10. 1) Peter 370 Chris Coste C Phi
11. 12) Bill 4224 Joe Thatcher SR SD
12. 8) Michael 149 Tim Redding P Was