NAL Supplemental 2013 Order/Results
See Eligibilityfor available and ineligible players
April Supplemental
3rd Monday of April
Round 38
1) 1. Lew...................624 A J Pollock OF Ari
2) 12. Andy ............. 153 Hector Rondon P Chi
3) 11. Ari ................. 531 Justin Sellers SS LAD
4) 5. Bill....................225 Chad Gaudin SR SF
5) 8. Bob..................129 Justin Wilson P Pitt
6) 7. Michael............616 Lance Nix OF Phi
7) 9. Russ ..............463 Greg Dobbs 3B Mia
8) 10. Jim................301 Edgmer Escalona, RP Col
9) 6. Peter...............686 Yuniesky Betancourt IF Mil
10) 2. John.........136 Al Sanabia, STP Mia
11) 4. Stephen/Matt 73 Tyson Ross
12) 3. Brian 66 Jeremy Hefner
Round 39
1) 1. Lew.........193 Clayton Blackburn SP SF
2) 12. Andy.....510 Cody Ransom SS Chc
3) 11. Ari .........651 Joc Pederson OF LAD
4) 8. Bob...... 449 Nick Noonan 2B SF
5) 5. Bill..... 4097 Alfredo Figaro SR Mil
6) 10. Jim 4098 Matt Downs 2B
7) 9. Russ...............308 Anthony Varvaro SR Atl
8) 7. Michael...........4039 Greg Burke RP NYM
9) 6. Peter................309 Brad Kintzler RP Mil
10) 2. John ............623 Paul, XA OF Cin
11) 4. Stephen/Matt 117 Jeurys Familia
12) 3. Brian 592 Alex Presley
May Supplemental
4th Tuesday of May
Round 40
1) 8. Bob. 4027 Michael Kickham P SF
2) 6. Peter 91 Jeff Locke P Pit
3) 10. Jim 674 Marcel Ozuna OF Mia
4) 7. Michael 116 Tom Koehler P Mia
5) 11. Ari 697 Derek Dietrich 2B/3B Mia
6) 5. Bill 177 Jonathan Pettibone P Phi
7) 12. Andy 778 Scott Van Slyke OF LAAD
8) 9. Russ 537 Ramiro Pena SS Atl
9) 3. Brian 530 Jordy Mercer SS Pit
10) 1. Lew 620 Chris Coghlan OF Mia
11) 2. John 76 Tyler Chatwood P Col
12) 4. Stephen/Matt 77 Alfredo Simon P Cin
Round 41
1) 8. Bob 192 Chris Stratton SP SF
2) 10. Jim 549 Chris Owings SS Ari
3) 6. Peter 593 Jordan Schafer OF Atl
4) 7. Michael 68 Jeanmar Gomez SP PIT
5) 11. Ari 4161 Tyler Lyons SP Stl
6) 12. Andy 152 Alex Wood P Atl
7) 5. Bill 81 Charlie Morton P Pit
8) 9. Russ 4128 Scott Rice SR NYN
9) 3. Brian 318 Justin De Fratus SR Phi
10) 1. Lew 86 Vin Mazzaro P Pit
11) 2. John 472 Juan Uribe 3b LAD
12) 4. Stephen/Matt 72 Adam Ottavino P Col
July Supplemental
Round 42
1) 8. Bob 4174 Kris Bryant 3B ChN
2) 10. Jim 4028 Mikael Franco 3B Phi
3) 11. Ari 735 Corey Dickerson OF Col
4) 7. Michael 4176 Colin Moran 3B Mia
5) 5. Bill 4198 Kevin Siegrist P StL
6) 12. Andy 4156 Josh Satin 2B NYN
7) 6. Peter 4015 Seth Maness P StL
8) 9. Russ 4175 Jonathan Gray P Col
9) 2. John 101 Stephen Fife P LAD
10) 3. Brian 4165 Julio Urias P LA
11) 1. Lew 4085 Fernando Abad P Was
12) 4. Matt/Stephen 4213 Taylor Jordan P Was
Round 43
1) 8. Bob. 4179 Hunter Renfroe OF SD
2) 10. Jim 787 Hunter Morris 1B Mil
3) 11. Ari 4177 Austin Meadows OF Pit
4) 7. Michael 4124 Donavon Hand SP MIL
5) 12. Andy 770 OF Andrew Brown NYM
6) 5. Bill 4123 Tyler Glasnow P Pit
7) 6. Peter 653 Cesar Puello, OF NYM
8) 9. Russ 4178 Dominic Smith 1B NYM
9) 3. Brian 761 Rafael Montero P NYM
10) 2. John 4119 Chad Qualls
11) 1. Lew 298 Nick Vincent P SD
12) 12. Andy 307 SR Will Harris Ari
(from Matt/Stephen)
August Supplemental
Round 44
1) 10. Jim 4013 SS Arismendy Alcantara Cubs
2) 11. Ari 151 Lucas Sims SP Atl
3) 8. Bob. 540 Junior Lake SS/OF Cubs
4) 7. Michael 83 Ross Ohlendorf P WAS
5) 9. Russ 111 Jenry Mejia P NYN
6) 11. Ari 4182 JP Crawford SS Phi
(from 12. Andy)
7) 2. John 444 Scooter Gennett 2b Milw
8) 5. Bill 777 Cody Asche 3B Phi
9) 1. Lew 287 David Carpenter RP Atla
10) 6. Peter 4186 Phillip Ervin OF Cin
11) 3. Brian 161 Chris Withrow P LA
12) 4. Matt/Stephen 316 Dan Otero SR Oak
Round 45
1) 10. Jim 203 Eddie Butler SP Col
2) 2. John 96 Chris Rusin STP Cubs
(from 11. Ari)
3) 8. Bob 4143 Edwin Escobar SP SF
4) 9. Russ 4079 Blake Parker RP Chn
5) 7. Michael 367 Wil Nieves C ARI
6) 12. Andy 4090 Andrew Lambo OF Pit
7) 2. John 4211 Carlos Torres P NYN
8) 5. Bill 738 Brian Wilson LAD
9) 6. Peter 699 LaTroy�Hawkins, RP NYM
10) 1. Lew 439 Donnie Murphy 2B ChN
11) 3. Brian 4065 Matt Wisler P SD
12) 4. Matt/Stephen 4259 Rob Wooten Mil